images (2) Pentru ca fiecare om ar trebui sa aiba o sansa la educatie, pentru ca nu conteaza de unde vii, ci incotro te indrepti, pentru ca stim ca tinerii sunt o valoare importanta a societatii de azi si temelia celei de maine, am decis sa oferim:
  • Burse de merit

Drept rasplata a motivatiei, a muncii si a dorintei de a invata, sustinem in performanta tinerii care obtin cele mai bune rezultate pe parcursul anului scolar. Bursa de merit reprezinta contravaloarea unui an de scolarizare si se ofera sub forma scolarizarii gratuite.
  • Burse sociale

Se ofera tinerilor fara mijloace sociale care doresc obtinerea uneia dintre calificarile pregatite de scoala. Bursele se ofera la cerere, pe baza dosarului de admitere si a unei scrisori de intentie prin care se justifica interesul pentru calificarea aleasa.images (1)

Ai întrebări despre viitorul educaţiei tale ? Noi te putem ajuta !