Ceremonia de absolvire a promotiei 2015 Asistent medical

O noua generatie de absolventi ai Scolii postliceale sanitare “Atlas”, au depus juramantul de profesie.

În numele Vieţii şi al Onoarei,jur să îmi exercit profesia cu demnitate,să respect fiinţa umană şi drepturile sale şi să păstrez secretul profesional.
Jur că nu voi îngădui să se interpună între datoria mea şi pacient consideraţii de naţionalitate, rasă, religie, apartenenţă politică sau stare socială.
Voi păstra respectul deplin pentru viaţa umană chiar sub ameninţare şi nu voi utiliza cunoştinţele mele medicale contrar legilor umanităţii.
Fac acest jurământ în mod solemn şi liber!

Clipa depunerii Legamantului de Profesie a fost cea mai emotionanta, astfel sefii de promotie Niculaie Ionut GabrielAsistent Medical Generalist si Tugui Georgiana AncaAsistent Medical de Farmacie, au adresat fiecare cate un cuvant de multumire, cu lacrimi in ochi si emotii, cadrelor didactice, conducerii scolii, si colegilor lor, alaturi de care au petrecut clipe de neuitat, in cei 3 ani de studii.