educație

Necesar. Util. Practic!

recunoștere
internațională

Diplomele Școlii Atlas sunt recunoscute internațional în întreaga lume.

profesori
de top

Cei mai buni profesori sunt motivatori, lideri, experți. Cunoaște-i!

facilități
moderne

Dotări și resurse contemporane care te vor ajuta să reușești.

Bun venit!

Școala Atlas - Din 2012

Liceu Teoretic, Liceu Vocațional și Școală Postliceală Sanitară acreditate prin O.M.E.N. Nr. 4650/17.08.2017.

O istorie bogată în cei 8 ani de activitate. O școală cu resurse contemporane. O comunitate unită și incluzivă. Predare interactivă, centrată pe elev. Reputație națională în Sănătate și domenii conexe.

O educație pe care o vei prețui!

academia atlas

În cei 8 ani de activitate am susținut peste 1,200 de absolvenți. De la înscriere până la angajare am promovat încadrarea lor activă în viața socio-profesională.

Comunitate
incluzivă

Comunitatea Atlas: o comunitate unită care face față oricăror provocări.

cariere
atlas

Oferim oportunități de angajare încă din timpul studiilor. Ne mândrim cu o rată a inserției socio-profesionale de 100%.

activități
practice

Alătură-te comunității Atlas! Fii parte integrantă a activităților de voluntariat și proiectelor extra-școlare premiate.

de ce
atlas?

Îți oferim oportunități pentru a reuși

Înființată în 2012, Școala Atlas este una dintre cele mai de succes unități de învățământ private din țară. Școala Atlas (Liceul teoretic privat și Școala Postliceală Sanitară) a fost acreditată în Sistemul Național de Învățământ de către A.R.A.C.I.P. primind calificativul excelent în toate aspectele activității sale.

Oferim o educație excelentă și o gamă largă de activități extracurriculare într-un mediu primitor și incluziv.

Sălile de demonstrație, laboratoarele IT, sălile de clasă și sistemul informatic de comunicare cu părinții și elevii sunt construite special, facilitățile noastre fiind de cea mai bună calitate.

Avem așteptări ridicate și așteptăm să atingeți perfomanța, dar veți găsi la Școala Atlas un loc plăcut pentru a studia, întâlni prieteni noi și câștiga abilitățile și calificările de care aveți nevoie pentru viitor.

oferta educațională
Specializări și calificări pentru un viitor plin de reușite

filologie
cursuri de zi

Specializarea Filologie din cadrul filierei teoretice, profil uman, deschide porțile cunoașterii pentru mânuirea cu iscusință a literelor pregătind specialiști în comunicare.

filologie frecvență redusă

Liceul cu frecvență redusă, specializarea Filologieprofil uman se adresează absolvenților clasei a VIII-a care au depășit vârsta de 18 ani.

pedagogic
cursuri de zi

Specializarea Învățător-Educator din cadrul filierei vocaționale, profil pedagogic, oferă pregătirea practică și teoretică atât de necesară în profesia Învățător-Educator.

asistent medical generalist

Calificarea Asistent Medical Generalist îți asigură pregătirea necesară pentru a realiza activități de natură medicală și administrativă sub îndrumarea medicului.

asistent medical de farmacie

Calificarea Asistent Medical de Farmacie te pregătește pentru a desfășura activități de  preparare a medicamentelor magistrale și oficinale și eliberarea medicamentelor.

Descoperă oferta educațională și găsește-ți specializarea preferată. O educație pe care o vei prețui!

știri și
evenimente

Fii la curent cu știrile și noutățile Atlas

Publicăm săptămânal știri, informări și articole realizate de colectivul Atlas. Urmărește această pagină pentru ultimele actualizări.

Apr 04, 2020

Înscriere
online

Înscrierile pentru anul scolar 2020-2021 au început. Află cum te poți înscrie și care este procedura de admitere.

Mar 14, 2020

atlas
digital

Toate cursurile s-au mutat în online. Școala Atlas nu se închide! Citește jurnalul Atlas Digital #atlasulmeu

Jan 14, 2022

CURSuri
suspendate

Unitățile de învățământ din țară se inchid până la sfârșitul anului școlar. Noi rămânem deschiși online.

proiectele
noastre

Școala postliceală & liceul privat

Proiecte premiate: Sănătatea în bucate, Natura A.S.A.-Armonie. Sănătate. Artă, Învăț prin imagini, Hipertensiunea-Un Dușman invizibil, Școala-Start pentru sănătate, Diabetul-Un inamic periculos, Un stil de viață sănătos prin alimentație și sport.

proiecte & activități premiate

educație
pentru viitor
Vrei să-ți definești viitorul ?

urmărește-ne pe rețelele de socializare

ultimele știri & noutăți

înscriere online

O educație pe care o vei prețui !

Primim cereri de înscriere pentru anul școlar 2020-2021 la Liceul Teoretic, Liceul Vocațional și Școala Postliceală Sanitară. Completează formularul și rezervă-ți locul!