Liceu Privat Atlas
Clasele IX-XII

Bine ați venit!

Elevii de la Liceul Atlas beneficiază de o experiență de învățare interactivă și practică prin participare la proiectele Atlas premiate, iar parteneriatele noastre cu universități și angajatori asigură patru ani plini de satisfacție și dezvoltare la Liceul Atlas.

remade (2 of 16)

Specializări disponibile la Liceul Atlas

LICEU TEORETIC

Specializarea Filologie, profil Uman.

LICEU PEDAGOGIC

Specializarea Învățător-Educator
Specializarea Educator-Puericultor

LICEU TEORETIC
FĂRĂ FRECVENȚĂ

Educația adulților la liceu cu frecvență redusă.

photo2-828x1024

Insuflăm dragoste
pentru a învăța

Scopul nostru este ca elevii Liceului Atlas să dezvolte plăcerea de a învăța pe tot parcursul vieții. Fiind un liceu privat, ne propunem standarde academice înalte, asigurându-ne, totodată, că fiecare lecție este practică și memorabilă.

Descoperă Liceul Atlas

Vizitează-ne virtual!

Procedura de admitere

Proiecte premiate

Înscriere online

Completează cererea

“Natura ne aseamană. Educația ne deosebește”

Ne asumăm responsabilitatea formării unor tineri încrezători, buni profesioniști, capabili să se integreze într-o societate aflată in continuă schimbare.

“Viziunea Atlas”

Educația este accentuarea stimei de sine și a propriei individualități, dobândirea artei de a utiliza cunoștințele, atât de necesare unei societăți în continuă dezvoltare.

“Misiunea Atlas”

Dezvoltarea liberă și la potențial maxim a personalității tinerilor, formarea unui adult încrezător, bun profesionist, apt să decidă asupra propriei cariere, să contribuie la articularea propriilor trasee de dezvoltare intelectuală și profesională, să se integreze activ în viața socio-profesională.

Admitere 2023-24

Campus A

Campus B

Ai intrebări despre viitorul educaţiei tale ? Noi te putem ajuta !