𝗭𝗶𝗹𝗲𝗹𝗲 𝗕𝗮𝗻𝗱𝗮𝗻𝗲𝗶 – Poartă bandana, arată că îți pasă!

În luna februarie, am marcat două momente importante în lupta împotriva cancerului: Ziua Mondială de Luptă Împotriva Cancerului (4 februarie) și Ziua Internațională a Copilului cu Cancer (15 februarie).

Comunitatea #ScoalaAtlas s-a alăturat campaniei umanitare Zilele Bandanei, organizată de către Asociatia Little People Romania, pentru a oferi sprijin și a aduce un omagiu curajului tuturor copiilor care se luptă cu această boală.💛

Elevii și profesorii noștri au purtat bandane colorate ca simbol al solidarității cu micuții luptători. Prin acest gest simplu, dar plin de semnificație, ne-am exprimat speranța și susținerea pentru cei care se confruntă cu provocările cancerului.

Vă invităm să vă alăturați și voi anual acestei cauze nobile. Fiecare bandană purtată contribuie la crearea unui viitor mai luminos pentru copiii afectați de cancer. Haideți să arătăm că împreună suntem mai puternici!

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

O educație pe care o vei prețui! Intră în comunitatea Atlas unde totul este necesar, util și practic!

Școală susținută de