Curs de prim ajutor

Curs de prim ajutor Scoala Postliceala Atlas

Viata unei persoane accidentate depinde, intr-o mare masura, de momentul acordarii primului ajutor si de priceperea celui care intervine primul la locul accidentului. Daca te-ai aflat vreodata in situatia de a primi sau de a acorda primul ajutor unei persoane, cu siguranta stii cat de important este un curs de prim ajutor.
Primul ajutor de baza este doar un ajutor temporar acordat in caz de urgenta pentru salvarea vietii, prevenirea unor complicatii ulterioare si ameliorarea suferintelor pana in momentul in care un serviciu medical adecvat poate sa intervina.

Scoala postliceala Atlas impreuna  cu Crucea Rosie Sector 6 a organizat cursul de prim ajutor in perioada 9-10 mai. Cursul de prim ajutor de baza s-a finalizat cu un examen, in urma caruia elevii scolii postliceale Atlas au primit un certificat de absolvire , care confirma ca persoana este instruita sa acorde primul ajutor de baza.

Scoala postliceala_prmScoala postliceala_pmScoala postliceala  pm (2)Scoala postliceala  pm (1)Scoala postliceala prim ajutorScoala postliceala  pm (4)