Hofigal, un partener de incredere !

Scoala postliceala Atlas va continua in anul scolar 2015-2016  parteneriatul si stransa colaborare cu Compania Hofigal. Elevii Scolii postliceale Atlas, calificarea Asistent medical de farmacie, au avut posibilitatea de a vizita serele companiei, insotiti de  Doamna Dr. Farm. Pr.Gabriela Vlasceanu,  Manager Cercetare-Dezvoltare HOFIGAL S.A. In cadrul vizitei, doamna Vlasceanu a prezentat  materiile prime folosite pentru produsele Hofigal,provenite din serele și terenurile agricole proprii pe care se practica agricultura in sistem ecologic, in condiții controlate. Cultivarea si valorificarea plantelor medicinale si aromatice in sistem ecologic constituie alternativa la sistemul conventional de productie agricola, prin promovarea tehnologiilor agricole nepoluante.

La finalul vizitei, elevilor le-a fost prezentata posibilitatea angajarii pe termen lung in cadrul companiei.

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

O educație pe care o vei prețui! Intră în comunitatea Atlas unde totul este necesar, util și practic!

Școală susținută de