Oferta Educațională

Alege dintr-o gamă variată de specializări și calificări

Dacă alegeți să studiați la Școala Atlas veți putea parcurge programe de studiu de la nivelul primar până la cel postliceal. Oferim o gamă largă de cursuri atât pentru copiii și tinerii cu vârste cuprinse între 6-19 ani, cât și pentru adulți, adresând astfel interesele și ambițiile diverse ale elevilor noștri.

remade (2 of 16)

Oferta Educațională 2021-2022

NIVEL PRIMAR

Clasa Pregătitoare-IV, intensiv limba engleză.

GIMNAZIU

Clasele V-VIII, intensiv limba engleză.

LICEU TEORETIC

Specializarea Filologie, profil Uman.

LICEU PEDAGOGIC

Specializarea Învățător-Educator

LICEU PEDAGOGIC

Specializarea Educator-Puericultor

ASISTENT MEDICAL GENERALIST

Domeniul Sănătate și Asistență Pedagogică.

ASISTENT MEDICAL DE FARMACIE

Domeniul Sănătate și Asistență Pedagogică.

LICEU TEORETIC
FĂRĂ FRECVENȚĂ

Educația adulților la liceu cu frecvență redusă.

photo2-828x1024

Insuflăm dragoste
pentru a învăța

Scopul nostru este ca elevii Școlii Atlas să dezvolte plăcerea de a învăța pe tot parcursul vieții. Ne propunem standarde academice înalte, asigurându-ne, totodată, că fiecare lecție este practică și memorabilă.

Descoperă Școala Atlas

Vizitează-ne virtual!

Procedura de admitere

Proiecte premiate

Completează cererea

“Natura ne aseamănă. Educația ne deosebește”

Ne asumăm responsabilitatea formării unor tineri, încrezători , buni profesioniști, capabili să se integreze într-o societate aflată în continuă schimbare.

“Viziunea Atlas”

Educația este accentuarea stimei de sine și a propriei individualități, dobândirea artei de a utiliza cunoștințele, atât de necesare unei societăți în continuă dezvoltare.

“Misiunea Atlas”

Educatia este accentuarea stimei de sine si a propriei individualitati, dobandirea artei de a utiliza cunostintele, atat de necesare unei societati in continua dezvoltare.

Admitere 2023-24

Îți răspundem la întrebări!

Campus A

Campus B