Liceu Privat Atlas
Clasele IX-XII

Bine ați venit!

Elevii de la Liceul Atlas beneficiază de o experiență de învățare interactivă și practică prin participare la proiectele Atlas premiate, iar parteneriatele noastre cu universități și angajatori asigură patru ani plini de satisfacție și dezvoltare la Liceul Atlas.

remade (2 of 16)

Specializări disponibile la Liceul Atlas

LICEU TEORETIC

Specializarea Filologie, profil Uman.

LICEU PEDAGOGIC

Specializarea Învățător-Educator
Specializarea Educator-Puericultor

LICEU TEORETIC
FĂRĂ FRECVENȚĂ

Educația adulților la liceu cu frecvență redusă.

photo2-828x1024

Insuflăm dragoste
pentru a învăța

Scopul nostru este ca elevii Liceului Atlas să dezvolte plăcerea de a învăța pe tot parcursul vieții. Fiind un liceu privat, ne propunem standarde academice înalte, asigurându-ne, totodată, că fiecare lecție este practică și memorabilă.

Descoperă Liceul Atlas

Vizitează-ne virtual!

Procedura de admitere

Proiecte premiate

Înscriere online

Completează cererea

“Natura ne aseamana. Educatia ne deosebeste”

Ne asumam responsabilitatea formarii unor tineri, increzatori , buni profesionisti, capabili să se integreze într-o societate aflată in continua schimbare.

“Viziunea Atlas”

Educatia este accentuarea stimei de sine si a propriei individualitati, dobandirea artei de a utiliza cunostintele, atat de necesare unei societati in continua dezvoltare.

“Misiunea Atlas”

Admitere 2021-22

Îți răspundem la întrebări!

Campus A

Campus B

Parteneri Atlas

Organizăm anual stagii de pregătire practică și activități educative extra-curriculare. Prin întreaga noastră activitate susținem parteneriatul educațional.

O educație pe care o vei prețui! Intră în comunitatea Atlas unde totul este necesar, util și practic!

Școală susținută de