𝗘𝘃𝗲𝗻𝗶𝗺𝗲𝗻𝘁 𝗱𝗲 𝘁𝗶𝗽𝘂𝗹 #𝗲𝗱𝘂𝘁𝗮𝗶𝗻𝗺𝗲𝗻𝘁 𝗹𝗮 𝗟𝗶𝗰𝗲𝘂𝗹 𝗧𝗲𝗼𝗿𝗲𝘁𝗶𝗰 𝗔𝘁𝗹𝗮𝘀: O zi plină de cunoaștere și inspirație!

Am avut parte de o experiență extraordinară la cea de a 14-a ediție a proiectului “Citește și dăruiește Un altfel de acces pentru știință și cultură”, organizată de către #LiceulTeoreticAtlas la Palatul National al Copiilor din București .

Proiectul este inițiat de către profesorul de geografie al #LTA prof. Răzvan Vișan și a fost organizat în parteneriat cu Euro Education Federation si Myosotis Media Group.

Elevii bucureșteni au avut ocazia să interacționeze cu specialiști, artiști și traineri, care au răspuns cu pasiune și entuziasm la întrebările lor.

🎤 Invitați de marcă:

𝟭. Specialiști în domeniul științei și tehnologiei

𝟮. Artiști talentați

𝟯. Traineri motivaționali

🤔 Ce întrebări au pus elevii? Elevii au fost curioși și au abordat o gamă variată de subiecte:

Cum funcționează inteligența artificială?

Cum să-ți găsești pasiunea și să-ți urmezi visurile?

Ce sfaturi au pentru a-și dezvolta abilitățile de comunicare?

🫶🏻Atmosfera a fost plină de energie pozitivă și dorința de a învăța. Ne bucurăm că am putut oferi elevilor oportunitatea de a se conecta cu profesioniști din diverse domenii și de a-și extinde orizonturile.

Mulțumim tuturor celor implicați în organizarea acestui eveniment! 🙌