Acțiuni de ecologizare și plantare în Săptămâna Verde la Școala Atlas

Elevii de la #ScoalaGimnazialaAtlas au demonstrat că sunt adevărați ambasadori ai mediului! În cadrul programului național Săptămâna Verde, am organizat o zi de plantare și ecologizare a spațiilor verzi din jurul școlii. Micii noștri ecologiști au pus mâna pe lopată și au plantat copaci și flori, aducând un suflu nou în peisajul urban din apropierea școlii.

Nu numai că au învățat despre importanța păstrării unui mediu curat și sănătos, dar au și contribuit activ la îmbunătățirea calității aerului și la crearea unui habitat pentru insecte și păsări. Fiecare copac plantat astăzi este un pas spre un viitor mai verde și mai sustenabil. 🌳💚

Mulțumim tuturor elevilor și profesorilor implicați pentru energia și entuziasmul lor și pentru exemplul pe care îl dau comunității noastre! 🎉👏

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

O educație pe care o vei prețui! Intră în comunitatea Atlas unde totul este necesar, util și practic!

Școală susținută de