Copacul Sustenabilității la Liceul Teoretic Atlas

În spiritul Săptămânii Verzi, elevii Liceului Teoretic Atlas au dat frâu liber creativității și responsabilității ecologice! Cu mâini dibace și inimi pline de speranță, au construit împreună 𝗖𝗼𝗽𝗮𝗰𝘂𝗹 𝗰𝗹𝗮𝘀𝗲𝗶 – o creație artistică realizată din materiale reciclabile care simbolizează angajamentul lor pentru protejarea mediului.

Fiecare ramură a acestui copac unic este împodobită cu dorințe și vise pentru un viitor mai verde. Elevii au agățat mesaje personale, exprimându-și speranțele pentru o lume în care natura este respectată și valorizată.

Această activitate a fost o lecție practică despre reciclare și artă și o promisiune colectivă pentru un viitor sustenabil. Copacul va sta mărturie angajamentului Atlas pentru un mediu curat și va inspira pe toți cei care îl văd să acționeze pentru binele planetei. 🌍💚

Prof. Organizator: Gabriela Vlăsceanu

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

O educație pe care o vei prețui! Intră în comunitatea Atlas unde totul este necesar, util și practic!

Școală susținută de