Explorăm și Protejăm: Vizita la Rezervația Naturală Snagov

Liceenii #LTA au avut ocazia să devină exploratori pentru o zi în cadrul Săptămânii Verzi! Destinația aleasă? Nici mai mult, nici mai puțin decât inima naturii – Rezervația Naturală Snagov. 🏞🔍

Înarmați cu o curiozitate nesfârșită, liceenii-ecologiști au pășit într-un sanctuar al biodiversității. Aici, au avut șansa să observe flora și fauna, să învețe despre ecosistemele acvatice și să descopere secretele pădurilor.

Această experiență nu doar că a îmbogățit cunoștințele elevilor despre importanța conservării habitatelor naturale, dar a și întărit legătura lor cu natura. Fiecare pas pe potecile rezervației a fost un angajament reînnoit față de protejarea mediului înconjurător.

Suntem mândri de spiritul aventuros și de conștiința ecologică a elevilor noștri! Vizita la #RezervatiaNaturalaSnagov a fost o lecție vie despre cum fiecare dintre noi poate contribui la un viitor mai verde. 🌳💚

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

O educație pe care o vei prețui! Intră în comunitatea Atlas unde totul este necesar, util și practic!

Școală susținută de