La mulți ani, România!

Cu ocazia zilei de 1 Decembrie, sărbătorim Marea Unire și ne bucurăm de tot ce reprezintă această mare sărbătoare națională.

Elevii de la Școala Atlas au îmbrățișat cu drag Ziua Națională a României și au sărbătorit printr-o serie de activități inedite! 😍

𝐏𝐫𝐢𝐧𝐭𝐫𝐞 𝐚𝐜𝐞𝐬𝐭𝐞𝐚 𝐬-𝐚𝐮 𝐧𝐮𝐦𝐚̆𝐫𝐚𝐭:

• Târgul Made in Romania 🎪: Această expoziție specială a adunat cele mai frumoase și autentice produse românești, realizate cu mândrie și pricepere de către artizani iscusiti. De la suveniruri tradiționale, la bunătăți locale și piese de artizanat unicat, elevii au descoperit și apreciat diversitatea și talentul românesc!

• Atelier de pictură în echipă 🎨: Elevii au colaborat și au transpus pe pânză frumusețea României, sub îndrumarea unui profesorilor de arte. Au colorat peisaje de poveste, tradiții populare și au creat opere autentice care reflectă iubirea și mândria pe care o simt față de țara noastră.

• Show de Port Popular 💃: Cu voie bună și multă energie, elevii au defilat pe ritmurile tradițiilor noastre. Au purtat cu mândrie straie populare și au demonstrat că trecutul și prezentul se împletesc într-un mod armonios prin dansurile și cântecele noastre tradiționale.

“Tradiția este rădăcina care hrănește sufletul unei națiuni, iar România este plină de bogăția acesteia.” 💖

Aceste activități au stârnit bucurie, entuziasm și au ajutat la păstrarea spiritului românesc, oferindu-le elevilor ocazia de a se conecta mai profund cu moștenirea noastră culturală și tradițiile noastre unice. 💙💛❤️

Suntem mândri de angajamentul și implicarea lor în conservarea și promovarea patrimoniului nostru.

Felicitări tuturor participanților! 👏🏻👏🏻👏🏻