👐💗SĂPTĂMÂNA RECUNOȘTINȚEI💗👐

Nu putem să nu împărtășim faptele bune făcute în Săptămâna Recunoștinței. Această a ️4️⃣-a săptămâna tematică s-a desfășurat în perioada 18-22 decembrie și ne-a oferit ocazia să ne implicăm în diferite activități social-civice prin care ne-am propus să promovăm capacitatea de a ne pune în locul celorlalți și de a înțelege sentimentele și nevoile lor:

🗺️𝗔𝗧𝗟𝗔𝗦𝗨𝗟 𝗙𝗔𝗣𝗧𝗘𝗟𝗢𝗥 𝗕𝗨𝗡𝗘 – ediția a 11-a

✅Acțiuni de voluntariat în cadrul Apartamentelor Sociale de tip Familial, administrate de către DGASPC

✅Acțiuni de voluntariat în Centrul de Îngrijire pentru Persoane Vârstnice LUXAB

✅Acțiuni de voluntariat în Centrele de Zi pentru Copii ale Arhiepiscopiei Bucureștiului

🎤𝗧𝗮𝗹𝗲𝗻𝘁 𝗦𝗵𝗼𝘄-𝘂𝗿𝗶 𝘁𝗲𝗺𝗮𝘁𝗶𝗰𝗲

✅Călătorie pe Tărâmul Minunilor – eveniment organizat de elevii de nivel primar & gimnazial la Palatul Național al Copiilor

✅Cronicile Crăciunului Atlas – eveniment organizat de către liceenii #LTA

🫂 𝗟𝗮𝗱𝗮 𝗱𝗲 𝗭𝗲𝘀𝘁𝗿𝗲

✅am făcut donații către magazinul SOCIAL XCHANGE în Sector 6

✅ am gătit la Biserica “Adormirea Maicii Domnului” în Sector 6

Am învățat să fim mai atenți și mai receptivi la ceea ce trăiesc și gândesc cei din jurul nostru și să fim mai deschiși și mai toleranți față de diversitate. Ne-am exprimat mai ușor empatia și compasiunea!

Felicitări, dragi elevi și profesori coordonatori!💖💗