Săptămâna Verde la Rezervația Naturală Snagov

🏡🐛 Elevii de nivel #primar și #gimnazial de la Școala Atlas au avut ocazia să exploreze frumusețea Rezervației Naturale Snagov în cadrul Săptămânii Verzi. Înconjurați de natură și învățând despre biodiversitate, copiii au avut ocazia să exploreze și să descopere frumusețile și secretele acestui loc magic. 🌍

Am fost impresionați de diversitatea faunei și florei și de liniștea pe care o oferă acest loc. Elevii au învățat despre importanța conservării mediului și au avut ocazia să vadă în mod direct impactul pe care îl are natura asupra vieții noastre. 🦆🌼

Mulțumim specialiștilor de la Fundatia Snagov și tuturor celor care au făcut posibilă această vizită! 🙏

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

O educație pe care o vei prețui! Intră în comunitatea Atlas unde totul este necesar, util și practic!

Școală susținută de