”Tot ceea ce învățăm astăzi va schimba viitorul de mâine ”

🌍🎓 În cadrul Săptămânii Verzi, Școala Atlas a avut onoarea de a găzdui o prezentare susținută de către reprezentanții Agenției pentru Protecția Mediului București, doamna Nicoleta Căpățînă și Direcția Generală Monitorizare din Agenția Națională pentru Protecția Mediului – ANPM, director Corina Lupu.

Prezentarea a oferit elevilor noștri o perspectivă valoroasă asupra importanței protejării mediului și reciclării, și a rolului crucial pe care îl joacă fiecare dintre noi în acest efort. 🌳💧

Elevii de la nivelul #primar, #gimnazial și #liceal au avut ocazia să învețe despre diferitele aspecte ale monitorizării mediului și au fost încurajați să pună întrebări și să participe activ la discuții. 🗣️🙋‍♀️

Mulțumim Agenției pentru Protecția Mediului București și Direcției Generale Monitorizare din ANPM pentru această oportunitate de învățare valoroasă și pentru eforturile lor continue de a proteja mediul nostru. 🙏💚

➡ Postarea oficială APM București: https://www.facebook.com/share/837qTHycDKiwXgU1/?mibextid=WC7FNe

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

O educație pe care o vei prețui! Intră în comunitatea Atlas unde totul este necesar, util și practic!

Școală susținută de